Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/jarotynk/tmp//sess_1323f51f29ca923bcfacb1daad4df513, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /domains/eurodeko.cmhost.pl/public_html/index.php on line 7
MFA CLASSIC - Euro Deko

MFA CLASSIC

GRUNTY, PODKŁADY, IMPREGNATY

Dostępny

Najnowszej generacji, bezbarwny grunt akrylowy w koncentracie, przeznaczony do powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. MFA Classic wzmacnia podłoże, poprawia przyczepność, zapobiega nadmiernej chłonności powierzchni, dzięki czemu zwiększa wydajność i ułatwia nanoszenie kolejnych warstw farb oraz tynków.
WŁAŚCIWOŚCI

► zwiększa przyczepność, wzmacnia podłoże przez co ułatwia nakładanie kolejnych produktów,
► kompatybilny ze wszystkimi rodzajami farb wodnych zewnętrznych i wewnętrznych,
► dobrze przylega do różnego rodzaju podłoży,
► wyrównuje chłonność podłoży mineralnych.
PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

Ø wszystkie powierzchnie mineralne,
Ø tynki cementowo-wapienne,
Ø beton, fibrocement,
Ø gładzie gipsowe i szpachlowe,
Ø płyty kartonowo-gipsowe, wylewki etc.
DANE TECHNICZNE

Wydajność: 20 - 40 m2/1L na 1 warstwę

Rozcieńczanie: wodą
stosując grunt pod farby należy dodać 4L wody / 1L gruntu
stosując grunt pod tynki należy dodać 3L wody / 1L gruntu

Czas schnięcia: całkowite 4 - 6h

Temperatura nanoszenia: +5°C +35°C (wilgotność powietrza powinna być niższa niż 80%)

Temperatura przechowywania: +5°C +35°C

Kolory: bezbarwny

Nanoszenie: pędzel, wałek, metoda natryskowa

Opakowanie: 1L, 5L, 20L
OGÓLNE ZASADY APLIKACJI

Daną pracę należy rozpocząć i zakończyć z jednej partii produktu o tym samym numerze seryjnym, ponieważ mogą występować niewielkie różnice w bazie, mające minimalny wpływ na efekt i kolor końcowy. Instrukcja do wykonywania pracy w profesjonalny sposób opiera się na przestrzeganiu podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy oraz wytycznych ujętych w kartach technicznych, systemu nakładania, dostosowaniu pracy do panujących warunków (tj. temperatury, wilgotności, przeciągów etc.), a także właściwego przygotowania powierzchni.

Zanim przystąpimy do malowania, bardzo ważna jest ocena stanu technicznego podłoża i przestrzeganie wskazówek dotyczących jego prawidłowego przygotowania. Powierzchnie powinny być: stabilne, suche, dobrze oczyszczone, ubytki odpowiednio wcześniej uzupełnione, jeśli jest taka potrzeba odgrzybione. Obligatoryjnie usuwamy również zapylenie występujące na powierzchni oraz tworzące się z czasem zabrudzenia i zatłuszczenia. Jeśli okaże się, że powierzchnia przeznaczona do malowania nie spełnia wymaganych warunków, należy najpierw mechanicznie usunąć stare warstwy farby, które powinny być dobrze i trwale związane z podłożem oraz wytrzymać przyleganie nowego wykończenia. W przypadku wykonywania pracy na strukturach mineralnych, nigdy wcześniej nie malowanych, należy upewnić się, że są czyste i nie posiadają innych wad (np. nowe tynki malować po ok. 3 - 4 tygodniach sezonowania lub po czasie wskazanym przez producenta danego: tynku, gładzi, szpachli etc.).

W celu uzyskania równej i jednolitej powierzchni na danej płaszczyźnie, zaleca się, aby praca była wykonywana przez jednego Wykonawcę i przy użyciu tych samych narzędzi oraz krótkiego czasu nakładania (bez przerwy), przy jednej warstwie tak, aby zapewnić ciągle mokre pokrycie całej ściany.

Osiągnięty, zadawalający efekt końcowy w dużej mierze zależy od umiejętności Wykonawcy, zastosowanego narzędzia pracy, a także od ilości nakładanego produktu. Z tego powodu przedstawione tu wydajności, próbki i inne parametry są orientacyjne oraz poglądowe, wyliczone i wykonane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia, a także badań, przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych ok. +23°C i wilgotność około 65%, w innych warunkach parametry mogą ulec zmianie. Ze względu na ogromną różnorodność podłoży i warunków panujących podczas aplikacji, konieczne jest sprawdzenie produktu i jego skuteczności poprzez test na konkretnym przypadku i w konkretnych warunkach.

Jeśli jest potrzeba umycia danej powierzchni, czynność tą należy wykonać na całej ścianie, ruchami jednolitymi przy użyciu tych samych narzędzi i płynów. Narzędzia należy natychmiast umyć wodą po skończeniu pracy. Firma nie ponosi odpowiedzialności za użycie produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem oraz zasadami, również w przypadkach, gdzie jest stosowany poza naszą kontrolą.


 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail: