Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/jarotynk/tmp//sess_471f2909ad13e9901f0d0b62339657f2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /domains/eurodeko.cmhost.pl/public_html/index.php on line 7
CALCE MARMORINO - Euro Deko

Galeria

CALCE MARMORINO

DEKORACYJNE » Tynki dekoracyjne|TYNKI ELEWACYJNE

Dostępny

Mineralny, w pełni ekologiczny tynk dekoracyjny o drobnym uziarnieniu do stosowania wewnątrz i na zewnętrz budynków w gotowej masie. W systemie używamy na końcu warstwę impregnującą, która podkreśla wzór i jednocześnie zabezpiecza przed zabrudzeniami. Naturalne składniki i cykl produkcji oraz alkaliczne pH, zapewniają doskonałe odprowadzenie wilgoci ze ścian, a także hamują rozwój grzybów, pleśni  i innych mikroorganizmów.

Jest niezwykle odporny na zmywanie, a nawet szorowanie oraz łatwy w konserwacji. Doskonale nadaje się do wykończenia ścian, szczególnie narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, również do wykończenia w oryginalny i ekskluzywny sposób swojego domu czy firmy.

Calce Marmorino pozwala na dowolne kreowanie przestrzeni fakturą, spełnia wysokie wymagania produktu profesjonalnego. Stanowi dopełnienie doskonałej aranżacji, zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach o odpowiednim klimacie: mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, a także industrialnych.


Ze względu na swoją odporność na uderzenia, otarcia i łatwą zmywalność, polecany wszędzie tam gdzie występują miejsca narażone na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, wszystkie miejsca użyteczności publicznej o dużym nasileniu ruchu tj. hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, przedpokoje, jadalnie, bary, kuchnie, salony, kominki, garaże oraz w domach, w miejscach gdzie przebywają małe dzieci, a także zwierzęta. Ze względu na dużą zdolność dyfuzji, naturalne pochodzenie, alkaliczność, możliwość utrzymywania w czystości (mycie, szorowanie) w miejscach gdzie przebywają osoby: chore, starsze, małe dzieci i dbające o zdrowie, także w kuchniach, łazienkach, pralniach, kotłowniach, suszarniach, restauracjach, barach, oraz obiektach użyteczności publicznej tj. szpitale, przychodnie, poradnie, sanatoria, szkoły, przedszkola, żłobki, hospicja, domy spokojnej starości, domy dziecka, pomieszczenia odnowy biologicznej itp.

Bardzo dużą zaletą jest to, że produkt ten można stosować bezpośrednio na tynki cementowo wapienne i tynki maszynowe, bez potrzeby stosowania gładzi gipsowych czy wyrównywania powierzchni ścian. Polecamy do wszystkich rodzajów podłoży, tynków odpowiednio wcześniej przygotowanych.

Stosowany do efektów dekoracyjnych: 
TRAWERTYN DRAPANY
TRAWERTYN KRZYŻOWY
TRAWERTYN EGIPSKI
TRAWERTYN NATURALNY SUCHY
TRAWERTYN ANTYCZNY UŻYLONY
TRAWERTYN Z PACY
TRAWERTYN ANTYCZNY
Calce marmorino - K00
Calce marmorino - SKAŁKA
Calce marmorino - RULLO.
ZASTOSOWANIE

► tynki oparte na różnych podłożach, takich jak tynki o zmiennym składzie (cement, wapno, mieszanka), beton i cement, płyt gipsowo-kartonowych etc.,
► ściany, zabudowy z karton-gipsu, bonie, sufity ukośne i proste, tam gdzie chcemy stworzyć odpowiedni klimat,
► hotele, sklepy, restauracje, biura, w przemyśle spożywczym i przetwórstwie, hurtowniach, magazynach itp.,
► sale konferencyjne, operowe, teatralne, kinowe, etc.,
► wewnątrz i na zewnątrz budynków,
► prace konserwatorskie, restauratorskie, prace polegające na wygładzaniu tynku i starej farby,
► nowo budowane domy, spełniające kryteria - „Ekologicznego, Zielonego Budownictwa”,
► odnowa starych budynków, tam gdzie stosowany jest system osuszania.
WŁAŚCIWOŚCI

► alkaliczny, tworzy środowisko w którym nie rozwijają się grzyby, pleśnie i inne mikroorganizmy,
► zastosowany w systemie i zaimpregnowany odporny na mycie i szorowanie,
► poddaje się dłuższej obróbce,
► wysoka dyfuzja pary wodnej,
► gwarantuje trwałość koloru,
► produkt i kolor naturalny.
DANE TECHNICZNE

Wydajność: 1,25-1,6m2/kg

Rozcieńczanie: gotowy do użycia

Czas schnięcia: utwardzenie powierzchni - 12h, całkowite utwardzenie i schnięcie - 10 dni, na zewnątrz przy dużej wilgotności chronić przed deszczem kilka dni

Nanoszenie: paca inox

Ilość warstw: 1 lub 2

Opakowania: 1kg, 3kg, 5kg, 20kg

Zastosowanie: wewnętrzno-zewnętrzne

Kolory:  wg poniższego wzornika, ewentualnie wg Wzornika AP  lub wzornika Tintoretto

 

CM01

CM02

CM03

CM04

CM05

CM06

CM07

CM08

CM09

CM10

CM11

CM12

CM13

CM14

CM15

CM16

CM17

CM18

CM19

CM20

CM21

CM22

CM23

CM24OGÓLNE ZASADY APLIKACJI

Daną pracę należy rozpocząć i zakończyć z jednej partii produktu o tym samym numerze seryjnym, ponieważ mogą występować niewielkie różnice w bazie, mające minimalny wpływ na efekt i kolor końcowy. Instrukcja do wykonywania pracy w profesjonalny sposób opiera się na przestrzeganiu podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy oraz wytycznych ujętych w kartach technicznych, systemu nakładania, dostosowaniu pracy do panujących warunków (tj. temperatury, wilgotności, przeciągów etc.), a także właściwego przygotowania powierzchni.

Zanim przystąpimy do malowania, bardzo ważna jest ocena stanu technicznego podłoża i przestrzeganie wskazówek dotyczących jego prawidłowego przygotowania. Powierzchnie powinny być: stabilne, suche, dobrze oczyszczone, ubytki odpowiednio wcześniej uzupełnione, jeśli jest taka potrzeba odgrzybione. Obligatoryjnie usuwamy również zapylenie występujące na powierzchni oraz tworzące się z czasem zabrudzenia i zatłuszczenia. Jeśli okaże się, że powierzchnia przeznaczona do malowania nie spełnia wymaganych warunków, należy najpierw mechanicznie usunąć stare warstwy farby, które powinny być dobrze i trwale związane z podłożem oraz wytrzymać przyleganie nowego wykończenia. W przypadku wykonywania pracy na strukturach mineralnych, nigdy wcześniej nie malowanych, należy upewnić się, że są czyste i nie posiadają innych wad (np. nowe tynki malować po ok. 3 - 4 tygodniach sezonowania lub po czasie wskazanym przez producenta danego: tynku, gładzi, szpachli etc.).

W celu uzyskania równej i jednolitej powierzchni na danej płaszczyźnie, zaleca się, aby praca była wykonywana przez jednego Wykonawcę i przy użyciu tych samych narzędzi oraz krótkiego czasu nakładania (bez przerwy), przy jednej warstwie tak, aby zapewnić ciągle mokre pokrycie całej ściany.

Osiągnięty, zadawalający efekt końcowy w dużej mierze zależy od umiejętności Wykonawcy, zastosowanego narzędzia pracy, a także od ilości nakładanego produktu. Z tego powodu przedstawione tu wydajności, próbki i inne parametry są orientacyjne oraz poglądowe, wyliczone i wykonane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia, a także badań, przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych ok. +23°C i wilgotność około 65%, w innych warunkach parametry mogą ulec zmianie. Ze względu na ogromną różnorodność podłoży i warunków panujących podczas aplikacji, konieczne jest sprawdzenie produktu i jego skuteczności poprzez test na konkretnym przypadku i w konkretnych warunkach.

Jeśli jest potrzeba umycia danej powierzchni, czynność tą należy wykonać na całej ścianie, ruchami jednolitymi przy użyciu tych samych narzędzi i płynów. Narzędzia należy natychmiast umyć wodą po skończeniu pracy. Firma nie ponosi odpowiedzialności za użycie produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem oraz zasadami, również w przypadkach, gdzie jest stosowany poza naszą kontrolą.

SPOSÓB WYKONANIA TYNKU DEKORACYJNEGO CALCE MARMORINO Karta systemu nanoszenia

Ekologia: nie zawiera ołowiu, chromu, rtęci. Produkt nie wymaga żadnych oznaczeń o toksyczności lub szkodliwości dla zdrowia zgodnie z klasyfikacją i normami CE

PRODUKT JEST ZGODNY Z POLSKIMI I EUROPEJSKIMI NORMAMI: PN-EN 13300:2002

ISO 9001:2009 PN-EN Certyfikat nr: 1323/02/2014/J/C

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail: