Galeria

AVANGARDA - tynk strukturalny

Dekoracyjna, bardzo plastyczna masa, dzięki której uzyskujemy wyjątkowe efekty, również w formie przestrzennej, wykonana za pomocą specjalnej masy pokrytej transparentną farbą o perłowych lub złotych refleksach, pozwala na uzyskanie śmiałych i oryginalnych wykończeń.

Utworzone kompozycje doskonale nadają nowoczesny i niepowtarzalny efekt dekoracyjny, który ożywi i doenergetyzuje każde wnętrze. Stosowany na ścianach, jak również w formie obrazów, zarówno w pokoju nastolatka, salonie lub sypialni. Szeroka paleta kolorów jaką możemy wykorzystać pozwala samodzielnie komponować ostateczny wygląd pomieszczeń.

Dzięki eleganckiemu wyglądowi i dużej odporności na zabrudzenia efekt często wykorzystywany jest zarówno do zdobienia pomieszczeń publicznych (hotele, sklepy, restauracje, galerie, kina, teatry itp.) jak i w ekskluzywnych apartamentach prywatnych. Farba łączy w sobie szlachetną i naturalną elegancję, refleksy światła i tęczową poświatę.

 

ZASTOSOWANIE
  • salony
  • przedpokoje
  • klatki schodowe
  • filary
  • kuchnie
  • pokoje dziecinne, itp.
WŁAŚCIWOŚCI
  • odporne na mycie detergentami
  • odporny na uderzenia
  • wysoka elastyczność
  • powierzchnia nie przyjmuje brudu
DANE TECHNICZNE

 

Produkty systemu: MFA / Primer Fondo /Murival Plastic / Kimera


Nanoszenie: paca, wałek / zbierak gumowy lub gąbka

Systemy barwienia: może być barwiona na kolory wg wzornika kolorów: Tintoretto

 

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:

1) Gruntowanie     (MFA)

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. Na powierzchnie wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy koncentrat gruntujący MFA, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Za pomocą ławkowca rozprowadzamy grunt po powierzchni. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin.
30-40m2/1L

 

2) Podkład kwarcowy (Primer)

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. PRIMER to podkład kwarcowy, który należy rozcieńczyć 10-15% wodą i nanieść na gładką ścianę za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 5 godz.
7-10m2 / 1kg


 

3) Warstwa strukturalna (Murival Plastik)

Po wyschnięciu podkładu kwarcowego nanosimy masę Murival Plastik. Na fragment ściany nakładamy i rozprowadzamy masę. Podczas nanoszenia warstwy tworzymy wzór trzymając pacę pod lekkim kątem. Ściągana masa z powierzchni pozostawia strukturę. W celu uzyskania większego wzoru strukturalnego należy wystające grzbiety delikatnie rozprowadzić wałkiem z długim włosem. Masę nakładamy fragmentami, warstwa po warstwie aż do ukończenia całej powierzchni. Następnie pozostawiamy do wyschnięcia na minimum 12 godzin.
1kg/1m2

 

4) Warstwa dekoracyjna (Kimera)

Po wyschnięciu wystające grzbiety na powierzchni, jeżeli są ostre należy przetrzeć drobnym papierem ściernym. W dalszej kolejności, nanosimy za pomocą gąbki, farby transparentne Kimera w wybranych kolorach, które rozprowadzamy w celu uzyskania efektu dekoracyjnego.

Farbę Kimera można również nanosić za pomocą pędzla rozprowadzjąc gumą. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 5 godzin
15m2/1L

 

5) Warstwa końcowa (Kimera Gold lub Kimera Silver)
Ostatnia warstwa tworzona jest przez naniesienie złotej lub srebrnej farby transparentnej (kimery gold lub silver) w celu ujednolicenia powierzchni. Farbę nanosimy pędzlem na ścianę i ściągamy gumą wzdłuż wzoru na całej powierzchni. Czynność tą wykonujemy bez odrywania gumy od podłoża, na długości całej ściany. Kimerę można również nanosić za pomocą gąbki. Tak przygotowany efekt pozostawiamy do wyschnięcia na 5 godzin.
15m2/1L