Galeria

Calce marmorino - TRAWERTYN ANTYCZNY

Jeden z najtrwalszych i najbardziej praktycznych tynków szlachetnych na bazie wapna gaszonego, w pełni ekologiczny z dużą zdolnością dyfuzji, do zastosowania zarówno we wnętrzach antycznych jak i współczesnych. Dekoruje i jednocześnie zabezpiecza powierzchnie, co pozwala na zastosowanie go w miejscach narażonych na zabrudzenia. Bogata kolorystyka i różnorodność efektów jakie można uzyskać za pomocą tego produktu daje nieograniczone możliwości zarówno architektom, projektantom wnętrz jak i wykonawcom. Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie, a nawet szorowanie.

 

ZASTOSOWANIE
 • filary
 • kominki
 • przedpokoje
 • łazienki
 • bonie
 • klatki schodowe
 • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.
WŁAŚCIWOŚCI
 • wysoka dyfuzja pary wodnej
 • odporny na szorowanie
 • produkt naturalny
 • dobra przyczepność do różnych podłoży
DANE TECHNICZNE

 

Produkty systemu:  MFA / Bucciato / Calce Marmorino / Kimera


Nanoszenie: paca inox


Kolory:  wg katalogu

Systemy barwienia: może być barwiony na kolory pastelowe wg wzornika kolorów: Tintoretto

 

 

 

 

KATALOG KOLORÓW

 

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:


1) Gruntowanie (MFA)

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który  rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
30m2 / 1L

 

 

2) Podkład kwarcowy (Murival Bucciato)

Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato należy rozcieńczyć ok. 50% wodą, dobrze wymieszać i nanieść na ścianę za pomocą ławkowca. Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
5-10m2 / 1L

 

 

3) Warstwa dekoracyjna (Calce marmorino)

Uprzednio wymieszaną masę Calce Marmorino nakładamy na powierzchnię za pomocą pacy ze stali Inox. Rozprowadzając masę na powierzchni wyrównując ją, zwracamy uwagę na jednolitą grubość. Wzór strukturalny tworzymy na świeżo nałożonej warstwie, poprzez przyłożenie pacy do powierzchni i przeciąganie jej w dowolnym kierunku. Po ok. 15 min. (w zależności od temperatury) powierzchnię wygładzamy pacą. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godz.
1kg/ 1m2

 

 

4) Gruntowanie (MFA)

Przed impregnacją, powierzchnię należy zagruntować. Koncentrat gruntujący MFA należy rozcieńczyć w stosunku 1:4 z wodą i nanieść wzdłuż uzyskanej struktury. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. W przypadku naniesienia nadmiaru gruntu należy powierzchnię wytrzeć szmatką bawełnianą. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok.5 godz.
40m2 / 1L

 

 

5) Impregnacja (Kimera)  

KIMERA jest farbą transparentną, która podkreśla jej wzór dekoracyjny. Barwiąc Kimerę możemy uzyskać bardziej wyrazistszy wzór na powierzchni. Przed nałożeniem Kimerę rozcieńczamy od 30 do 50% wodą. Następnie warstwę impregnujemy nanosząc Kimerę pędzlem i rozprowadzamy po powierzchni euromalem. Czynność tą wykonujemy wzdłuż wzoru.
15-20m2/1L