Galeria

Calce marmorino - TRAWERTYN ANTYCZNY UŻYLONY

Jeden z najtrwalszych i najbardziej praktycznych tynków szlachetnych na bazie wapna gaszonego.

W pełni ekologiczny,  z dużą zdolnością dyfuzji,  do zastosowania zarówno we wnętrzach antycznych, jak i współczesnych.

Posiada w systemie dużo wykończeń, które dekorują i jednocześnie zabezpieczają powierzchnie  dlatego też,  pozwalają na zastosowanie materiału w miejscach narażonych na bardzo silne zabrudzenia. Zarówno  bogata kolorystyka jak i różnorodność struktur,  dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie, a nawet szorowanie.

 

ZASTOSOWANIE

 • łazienki
 • kominki
 • przedpokoj
 • kuchnie
 • bonie
 • klatki schodowe
 • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.

WŁAŚCIWOŚCI

 • wysoka dyfuzja pary wodnej
 • odporny na szorowanie
 • produkt naturalny
 • dobra przyczepność do różnych podłoży

DANE TECHNICZNE

 
Produkty systemu:  MFA / Bucciato / Calce Marmorino / Kimera

Nanoszenie: paca inox

Ilość warstw: jedna lub dwie

Kolory:  wg katalogu

Systemy barwienia: może być barwiony na kolory pastelowe wg wzornika kolorów: Tintoretto

 

 

 

 

KATALOG KOLORÓW

 

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:

 
1) Gruntowanie (MFA)
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
30m2 / 1L
 
 
 

2) Podkład kwarcowy (Murival Bucciato)
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato należy rozcieńczyć ok. 50% wodą, dobrze wymieszać i  nanieść na ścianę za pomocą ławkowca. Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej  powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
5-10m2 / 1kg
 
 
 
 
3) Użylenia (Calce marmorino)
Za pomocą tuby lub szpachelki nanosimy tynk Calce Marmorino tworząc użylenia na powierzchni. Następnie pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godz.
0,3kg/ 1m2
 
 
 
 
4) Warstwa dekoracyjna (Calce marmorino)
Wystające grzbiety użyleń wygładzamy za pomocą szpachelki. Następnie nanosimy Calce Marmorino wzdłuż użyleń, jednocześnie tworząc na tej warstwie strukturę, którą uzyskujemy poprzez przyłożenie pacy do podłoża i przeciągnięcie jej uzyskamy nieregularną fakturę. Po pewnym czasie (w zależności od temperatury i chłonności podłoża) należy  wpół wyschniętą masę delikatnie wygładzić pacą. Prace wykonujemy etapami aż do ukończenia całej powierzchni. Następnie pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godz.
1kg/ 1m2


 

 

5) Gruntowanie (MFA)
Przed impregnacją, powierzchnię należy zagruntować. Koncentrat gruntujący MFA należy rozcieńczyć w stosunku 1:4 z wodą i nanieść  wzdłuż wzoru. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. W przypadku naniesienia nadmiaru gruntu należy powierzchnię wytrzeć szmatką bawełnianą. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok.5 godz.
40m2 / 1L


 

 

6) Impregnacja (Kimera)
Impregnacja warstwy. KIMERA jest farbą transparentną, która za podkreśla jej wzór dekoracyjny. Barwiąc Kimerę możemy uzyskać bardziej wyrazistszy wzór na powierzchni. Przed nałożeniem Kimerę rozcieńczamy od 30 do 50% wodą.  Następnie powierzchnię impregnujemy nanosząc Kimerę pędzlem i wcieramy euromalem. Czynność tą wykonujemy wzdłuż wydrapanego wzoru. Po nałożeniu i rozprowadzeniu, nadmiar wycieramy szmatką bawełnianą.
15-20m2/1L