Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/jarotynk/tmp//sess_9c22926e2fc8cac1a9071e70daa261e6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /domains/eurodeko.cmhost.pl/public_html/index.php on line 7
Calce marmorino - TRAWERTYN Z PACY - Euro Deko

Galeria

Calce marmorino - TRAWERTYN Z PACY

Trawertyn z pacy to jeden z najtrwalszych i najbardziej praktycznych tynków szlachetnych na bazie wapna gaszonego.

W pełni ekologiczny, z dużą zdolnością dyfuzji, do zastosowania zarówno we wnętrzach antycznych jak   i współczesnych.

Posiada w systemie wykończenia, które dekorują i jednocześnie zabezpieczają powierzchnie, dlatego też pozwalają na zastosowanie materiału w miejscach narażonych na bardzo silne zabrudzenia.

Bogata kolorystyka i różnorodność efektów jakie można uzyskać za pomocą tego systemu, daje nieograniczone możliwości zarówno architektom, projektantom wnętrz jak i wykonawcom.

 

ZASTOSOWANIE
  • kominki
  • przedpokoje
  • kuchnie
  • bonie
  • klatki schodowe zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.
WŁAŚCIWOŚCI
  • wysoka dyfuzja pary wodnej
  • odporny na szorowanie
  • produkt naturalny
  • dobra przyczepność do różnych podłoży
DANE TECHNICZNE

 

Produkty systemu:  MFA  /  Murival Bucciato / Calce Maromorino / Kimera


Nanoszenie: paca inox

Kolory:  wg katalogu

Systemy barwienia: może być barwiony na kolory pastelowe wg wzornika kolorów: Tintoretto

 

 

 

 

KATALOG KOLORÓW

 

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:

1) Gruntowanie (MFA)
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA to koncentrat  gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
30m2/1L
 

 


2) Podkład kwarcowy (Murival Bucciato)
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato  należy rozcieńczyć ok. 50% wodą, dobrze wymieszać i  nanieść na ścianę za pomocą ławkowca. Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
5-10m2/1kg

 

 


3) Warstwa strukturalna (Calce marmorino)
Uprzednio wymieszaną masę Calce Marmorino nakładamy na powierzchnię za pomocą pacy ze stali Inox. Rozprowadzając masę na powierzchni wyrównując ją, zwracamy uwagę na jednolitą grubość. Wzór strukturalny tworzymy na świeżo nałożonej warstwie, poprzez przyłożenie pacy do powierzchni i przeciąganie jej w kierunku zgodnym z nałożoną masą. Po min. 15 min. (w zależności od temperatury) powierzchnię wygładzamy pacą. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godz.

0,6-0,75kg/ 1m2

 4) Gruntowanie (MFA)
Przed impregnacją, powierzchnię należy zagruntować. Koncentrat gruntujący MFA należy rozcieńczyć w stosunku 1:4 z wodą i nanieść  wzdłuż uzyskanej struktury. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. W przypadku naniesienia nadmiaru gruntu należy powierzchnię wytrzeć szmatką bawełnianą. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
40m2/1L

 

 


5) Impregnacja (Kimera)
Impregnacja warstwy. KIMERA jest farbą transparentną, która za podkreśla jej wzór dekoracyjny. Barwiąc Kimerę możemy uzyskać bardziej wyrazistszy wzór na powierzchni. Przed nałożeniem Kimerę rozcieńczamy od 30 do 50% wodą. Następnie warstwę trawertynu impregnujemy nanosząc Kimerę pędzlem i rozprowadzamy po powierzchni euromalem. Czynność tą wykonujemy wzdłuż wzoru.
15-20m2/1L