Galeria

GUANTATO - farba dekoracyjna

Kimera w efekcie „Guantato” tworzy wzór  dekoracyjny, wykonany za pomocą rękawicy lub szerokiej szczotki. Składa się z kilku kolorów Kimer perłowych, wymieszanych naprzemiennie ze sobą. Pokrycie łatwe  w utrzymaniu, o wysokim stopniu odporności na zmywanie, stanowiące w pełni ekologiczne wykończenie ścian. Farba łączy w sobie szlachetną i naturalną elegancję refleksy światła i tęczową poświatę.

 

ZASTOSOWANIE
  • pokoje dziecinne
  • kuchnie
  • przedpokoje
  • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.
WŁAŚCIWOŚCI
  •  odporna na mycie detergentami
  •  odporna na uderzenia
  •  wysoka elastyczność
  •  powierzchnia nie przyjmuje brudu
DANE TECHNICZNE

 

Produkty systemu: MFA / K81 lub Mutival TIX / Kimera

 


 

Nanoszenie: szczotka, rękawica

 


 

Systemy barwienia: może być barwiony na kolory wg wzornika kolorów: Tintoretto

 

 

 

KATALOG KOLORÓW:

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:

1) Gruntowanie     (MFA)
Wstępnie należy zagruntować powierzchnię Murival Fissativo
Acrilico rozcieńczonym w stosunku 1:5 wodą i pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin.
40m2/1L2) Malowanie (K81 Universale lub Murival Tix)
Na zagruntowane podłoże nanosimy dwie warstwy farby K81 Universale. Do malowania pierwszej warstwy farbę rozcieńczamy min. 25% wodą. Po dokładnym wymieszaniu, za pomocą wałka nanosimy ją na całą powierzchnię ściany. Zaczynamy malować od góry do dołu rozprowadzając farbę równomiernie pionowymi warstwami. Prace wykonujemy szybko, uzyskując w ten sposób idealnie równą warstwę. Pomalowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na około 8 godzin.
K81 -  16-20 m2 / 1L
Murival TIX - 8-9
m2 / 1L


 


3) Malowanie (K81 Universale lub Murival Tix)
Po wyschnięciu pierwszej warstwy nanosimy drugą warstwę farby rozcieńczoną max. 25% wodą. Zaczynamy malować od góry do dołu, szybko rozprowadzając farbę pionowymi warstwami, uzyskując w ten sposób równe podłoże. Powierzchnię pozostawiamy na 12 godzin w celu całkowitego wyschnięcia.
K81 -  16-20 m2 / 1L
Murival TIX - 8-9
m2 / 1L

 4) Warstwa dekoracyjna (Kimera lub Kimera Multicolor lub Kimera Silver)
Zestaw farb Kimera do efektu Guantato rozcieńczamy min. 10% wodą. Na fragment ściany o powierzchni ok 1m2 nanosimy za pomocą pędzla lub ławkowca kolor podstawowy. Następnie dokładamy do świeżej warstwy inne tonacje farb, nanosząc je punktowo na powierzchnię. Następnie rozprowadzamy szczotką mieszając kolory ze sobą. Efekt nanosimy szybko tak, aby nakładana Kimera łączyła się na całej powierzchni, zwracając uwagę na równomierne rozmieszczenie kolorów. Czas schnięcia ok.12 godzin.
5-7 m2 / 1L