Galeria

TRAWERTYN DRAPANY

 
Trawertyn drapany to jeden z najtrwalszych i najbardziej praktycznych tynków szlachetnych na bazie wapna gaszonego.

 

W pełni ekologiczny,  z dużą zdolnością dyfuzji,  do zastosowania zarówno we wnętrzach antycznych, jak i współczesnych.

 

Posiada w systemie  wykończenia, które dekorują i jednocześnie zabezpieczają powierzchnie  szczególnie narażone na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

 

Bogata kolorystyka i różnorodność efektów jakie można uzyskać za pomocą tego systemu,  daje nieograniczone możliwości  architektom, projektantom wnętrz i wykonawcom.

 

Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie, a nawet szorowanie.

 

ZASTOSOWANIE

  • kominki

  • przedpokoje

  • filary

  • kuchnie

  • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.

  • bonie

WŁAŚCIWOŚCI

  • wysoka dyfuzja pary wodnej

  • odporny na szorowanie

  • produkt naturalny

  • dobra przyczepność do różnych podłoży

DANE TECHNICZNE

 

Nanoszenie: pędzel, wałek, paca inox, szpachelka japońska lub ostrze wymienne, euromal


Kolory: wg katalogu 1 lub katalogu 2


Systemy barwienia: może być barwiony na kolory pastelowe wg wzornika kolorów: Tintoretto

 


 

 

 

 

Karta systemu nanoszenia

 

 

Film instruktażowy

BRAK

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:


1) Gruntowanie (MFA Classic)*
 
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA Classic to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
30m2 / 1L

* w przypadku słabych powierzchni ścian, gładzi gipsowych lub starych tynków, zaleca się stosować grunt wzmacniający MFA PLUS (w rozcieńczeniu 1:1)2) Podkład kwarcowy (Bucciato E)
 
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato E należy rozcieńczyć ok. 40% wodą, dobrze wymieszać i nanieść na ścianę za pomocą ławkowca, układając ziarno zgodnie z wydrapywanym finalnie wzorem (np. w poziomie). Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
5 m2 / 1kg3) I warstwa (Calce marmorino)
 
Nakładamy metalową pacą cienką warstwę masy Calce Marmorino na powierzchnię, rozprowadzając ją na grubość ziarna i wyciskając nadmiar. Prace wykonujemy poziomymi warstwami. W masie zawarte jest ziarno trawertynu i dlatego podczas ostatnich ruchów rozprowadzania, trzymamy pacę pod małym kątem, zwracając uwagę, żeby na powierzchni nie powstawała tzw. tralka. Pozostawiamy do podeschnięcia na ok. 30 min.
0,7 kg/ 1m2


4) II warstwa (Calce marmorino)
 
Na lekko podeschniętą pierwszą warstwę nanosimy następną, w celu wyrównania  powierzchni (masę nakładamy etapami). Po ok. 5 min. wydrapujemy ostrym narzędziem wzór trawertynu. Po wydrapaniu powierzchnię wygładzamy, trzymając pacę pod małym kątem. Tak uzyskaną warstwę, pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godz.
0,8 kg/ 1m25) Gruntowanie (Lumicca incolore)
 
Przed impregnacją, powierzchnię należy zagruntować. W tym celu stosujemy farbę transparentną Lumicca incolore rozcieńczoną 1:1 lub maksymalnie 1:1,5L z wodą. Następnie produkt nanieść wzdłuż wydrapanego wzoru. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
20m2 / 1L
6) Impregnacja (Lumicca base)
 
Do impregnacji warstwy stosujemy farbę transparentną Lumicca base, która podkreśla jej wzór dekoracyjny. Dodatkowo barwiąc ją możemy uzyskać bardziej wyrazistszy wzór na powierzchni. Przed nałożeniem impregnacji należy rozcieńczyć farbę LUMICCA od 30% do 50% wodą. Następnie warstwę trawertynu impregnujemy nanosząc produkt pędzlem lub euromalem. Czynność tą wykonujemy wzdłuż wydrapanego wzoru. Po nałożeniu i rozprowadzeniu, nadmiar wycieramy szmatką bawełnianą. Czas sachnięcia ok. 12 godz.
12-15m2 / 1L

 
Katalog kolorów
 W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail:biuro@eurodeko.pl