Galeria

TRAWERTYN EGIPSKI

 
Trawertyn Egipski to najtrwalszy i najbardziej praktyczny tynk szlachetny na bazie wapna gaszonego, w pełni ekologiczny z dużą zdolnością dyfuzji, do zastosowania zarówno we wnętrzach antycznych, jak i współczesnych. Dekoruje i jednocześnie zabezpiecza powierzchnie, co pozwala na zastosowanie go w miejscach narażonych na zabrudzenia.

 

Bogata kolorystyka i różnorodność efektów jakie można uzyskać za pomocą tego produktu daje nieograniczone możliwości zarówno architektom,  projektantom, wnętrz jak i wykonawcom.

 

Bardzo dużą zaletą jest to, że produkt ten można stosować bezpośrednio na tynki cementowo wapienne i tynki maszynowe, bez potrzeby stosowania gładzi gipsowych.

 

Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie, a nawet szorowanie.

 

ZASTOSOWANIE

  • kominki  

  • przedpokoje

  • kuchnie

  • bonie

  • klatki schodowe

  • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.

WŁAŚCIWOŚCI

  • wysoka dyfuzja pary wodnej

  • odporny na szorowanie

  • produkt naturalny

  • dobra przyczepność do różnych podłoży

DANE TECHNICZNE

 

Produkty systemu: MFA Classic /  Bucciato E  / Calce Marmorino / Lumica incolore / Lumica base


Nanoszenie: pędzel, paca inox, euromal


Kolory: wg katalogu 1 lub katalogu 2


Systemy barwienia: może być barwiony na kolory pastelowe wg wzornika kolorów: Tintoretto

 

 

 

Karta systemu nanoszenia

Film instruktażowy

BRAK

 

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:

 

1) Gruntowanie (MFA Classic)*
 
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA Classic to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
30m2 / 1L

* w przypadku słabych powierzchni ścian, gładzi gipsowych lub starych tynków, zaleca się stosować grunt wzmacniający MFA PLUS (w rozcieńczeniu 1:1)2) Podkład kwarcowy (Bucciato E)
 
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato E należy rozcieńczyć ok. 40% wodą, dobrze wymieszać i nanieść na ścianę za pomocą ławkowca, układając ziarno zgodnie z wydrapywanym finalnie wzorem (np. w poziomie). Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
5 m2 / 1kg3) Warstwa dekoracyjna (Calce marmorino)
 
Uprzednio wymieszaną masę nakładamy na powierzchnię za pomocą pacy Inox. Nanosząc masę wyrównujemy ją, zwracając uwagę na jednolitą grubość warstwy. Wzór strukturalny tworzymy na świeżo nałożonej warstwie, poprzez przyłożenie pacy do powierzchni i przeciąganie jej w kierunku zgodnym z nałożoną masą. Dodatkową strukturę na uprzednio przygotowanym poziomym wzorze, tworzymy poprzez tamponowanie powierzchni okrągłym pędzlem. Po min. 30 min. (w zależności od temperatury) powierzchnię wygładzamy pacą.  Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godzin.
1,6-2,0kg/ 1m2
 4) Gruntowanie (Lumicca incolore)
 
Przed impregnacją, powierzchnię należy zagruntować. W tym celu stosujemy farbę transparentną Lumicca incolore rozcieńczoną 1:1 lub maksymalnie 1:1,5L z wodą. Następnie produkt nanieść wzdłuż wydrapanego wzoru. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
20m2 / 1L
5) Impregnacja (Lumicca base)
 
Do impregnacji warstwy stosujemy farbę transparentną Lumicca base, która podkreśla jej wzór dekoracyjny. Dodatkowo barwiąc ją możemy uzyskać bardziej wyrazistszy wzór na powierzchni. Przed nałożeniem impregnacji należy rozcieńczyć farbę LUMICCA od 30% do 50% wodą. Następnie warstwę trawertynu impregnujemy nanosząc produkt pędzlem lub euromalem. Czynność tą wykonujemy wzdłuż wydrapanego wzoru. Po nałożeniu i rozprowadzeniu, nadmiar wycieramy szmatką bawełnianą. Czas sachnięcia ok. 12 godz.
12-15m2 / 1L

 
 
Katalog kolorów
 

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail:biuro@eurodeko.pl