Galeria

TRAWERTYN KRZYŻOWY

 
Tynk Calce Marmorino na bazie wapna gaszonego wykonany w efekcie trawertynu krzyżowego, następnie pokryty delikatnie przeciecierką perłową Cromo Grey. Efekt po wyschnięciu, tworzy niespotykaną strukturę i refleksy perłowe, dzięki temu można dekorować różne wnętrza, od eleganckich klasycznych utrzymanych w stylu modernistycznym, po lokale publiczne i prywatne mieszkania. Dodaje pomieszczeniom oryginalnego wyglądu i stylu, powodując, że są rozświetlone i pełne elegancji. Doskonale nadaje się do kreowania oczekiwanego klimatu we wnętrzach, sprawia, iż stają się ekskluzywne, pełne światła, jedwabistego blasku i wyjątkowe. Stwarza doskonałe efekty zarówno we wnętrzach prywatnych jak i firmowych.
Trawertyn krzyżowy jest jednym z najpopularniejszych tynków dekoracyjnych tworzonych na ścianach. Idealnie nadaje się do zastosowania pomieszczeniach mieszkalnych, hotelach czy restauracjach, a także w biurach, sklepach. Dzięki możliwości różnorodnego ułożenia wzoru mamy pewność uzyskania niecodziennego i unikalnego efektu ściennego.

 

ZASTOSOWANIE

 • salony

 • sypialnie

 • przedpokoje

 • pokoje dzienne

 • hole

 • werandy

 • kominki

 • zabudowy z płyt kartonowo – gipsowych

 • pomieszczenia prywatne oraz użyteczności publicznej (hotele, restauracje)

 

WŁAŚCIWOŚCI

 • wysoka dyfuzja pary wodnej

 • odporność na zmywanie

 • duża wytrzymałość na uszkodzenia

 • dobra przyczepność do różnego rodzaju podłoży

 • efekt mieniący się pod wpływem światła

 • produkt naturalny

 

DANE TECHNICZNE

 

Produkty systemu: MFA Classic / Bucciato E / Calce Marmorino / Lumicca incoloreCromo Grey lub Lumicca Base


Nanoszenie: paca inox


Kolory: według wzornika farby dekoracyjnej CROMO  lub wg wzornika Calce Marmorino 1 lub Calce Marmorino 2


Systemy barwienia: kolory inne niż katalogowe są na zamówienie, po uprzedniej konsultacji wg wzornika kolorów: Tintoretto

 

 

 

Karta systemu nanoszenia

CROMO

Karta systemu nanoszenia

LUMICCA

 

 

SPOSÓB WYKONANIA:


1) Gruntowanie (MFA Classic)*
 
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA Classic to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
30m2 / 1L

* w przypadku słabych powierzchni ścian, gładzi gipsowych lub starych tynków, zaleca się stosować grunt wzmacniający MFA PLUS (w rozcieńczeniu 1:1)2) Podkład kwarcowy (Bucciato E)
 
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato E należy rozcieńczyć ok. 40% wodą, dobrze wymieszać i nanieść na ścianę za pomocą ławkowca, układając ziarno zgodnie z wydrapywanym finalnie wzorem (np. w poziomie). Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
5 m2 / 1kg3) Warstwa dekoracyjna (Calce marmorino)
 
Uprzednio wymieszaną masę Calce Marmorino nakładamy na powierzchnię za pomocą pacy ze stali Inox. Rozprowadzając masę na powierzchni wyrównujemy ją, zwracając uwagę na jednolitą grubość. Wzór strukturalny tworzymy na świeżo nałożonej warstwie, poprzez przyłożenie pacy do powierzchni i przeciąganie jej raz poziomo raz pionowym na przemian. Po ok. 15 min. (w zależności od temperatury) powierzchnię tynku wygładzamy pacą i dodatkowo wydrapujemy ostrym narzędziem wzór wzdłuż krzyżowej strukturze. W trakcie nakładania powierzchni należy przegładzić pacą dosychającą warstwę tynku pod lekkim katem w celu wygładzenia struktury. Następnie pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godz.
1,2 - 1,5 kg/ 1m2

 
4) Gruntowanie (Lumicca incolore lub MFA Classic)
 
Przed impregnacją, powierzchnię należy zagruntować. W tym celu stosujemy farbę transparentną Lumicca incolore rozcieńczoną 1:1 lub maksymalnie 1:1,5L z wodą lub MFA Classic rozcieńczony 1:4 z wodą. Następnie produkt nanieść wzdłuż wydrapanego wzoru. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godz.
Lumicca incolore - 15-20 m2/1L
MFA Classic - 40m2 / 1L
5) Warstwa dekorująco-impregnująca (Cromo lub Lumicca base)
 
Do efektu końcowego stosujemy farbę dekoracyjną Cromo lub Lumiccę base. Przed nałożeniem rozcieńczamy, dodając do farby Cromo ok. 50-80% wody, zaś do farby Lumicca 30-50% wody i dokładnie mieszamy. Farbę nakładamy pędzlem na euromal, a następnie nanosimy  wcierając w strukturę zgodnie z jej kierunkiem. 
Lummica base - 12-15m2 / 1L
Cromo - 15m2/1L

 

Katalog kolorów

 

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail: biuro@eurodeko.pl